SG-8018CB 125.0000M-TJHPA3
DigiKey Part Number
114-SG-8018CB125.0000M-TJHPA3TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG-8018CB 125.0000M-TJHPA3
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Current - Supply (Max)
6.8mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
4-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
3.5mA
Output
CMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.3V