FA-118T 24.0000MD30V-AJ3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Shenzhen SCTF Electronics
24 MHz ±30ppm Crystal 8pF 200 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-118T 24.0000MD30V-AJ3
DigiKey Part Number
FA-118T24.0000MD30V-AJ3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-118T 24.0000MD30V-AJ3
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FA-118T 24.0000MD30V-AJ3 Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
200 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)