B32521E6104K189 is out of stock and can be placed on backorder.
TDK
In Stock: 43
TDK
In Stock: 3,869
Datasheet
In Stock: 1,438
WIMA
WIMA
0.1 µF Film Capacitor 200V 400V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
B32521E6104K189
DigiKey Part Number
495-B32521E6104K189TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B32521E6104K189CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32521E6104K189
Description
CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32521E6104K189 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
200V
Voltage Rating - DC
400V