ECS-TXO-2520-33-240-AN-TR
DigiKey Part Number
XC2257TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2257CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2257DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-TXO-2520-33-240-AN-TR
Description
XTAL OSC TCXO 24.0000MHZ HCMOS
Detailed Description
24 MHz TCXO HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-TXO-2520-33-240-AN-TR Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±2.5ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
5.5mA
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)