EB3250AYA08-10.000M TR
DigiKey Part Number
2773-EB3250AYA08-10.000MTR-ND - Tape & Reel (TR)
2773-EB3250AYA08-10.000MCT-ND - Cut Tape (CT)
2773-EB3250AYA08-10.000MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EB3250AYA08-10.000M TR
Description
CRYSTAL 10.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz ±30ppm Crystal 8pF 100 Ohms 2-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
10 MHz
Supplier Device Package
2-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)
Load Capacitance
8pF