EB3250AYA08-10.000M TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | EB3250AYA08-10.000M TR |
Description | CRYSTAL 10.0000MHZ 8PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 MHz ±30ppm Crystal 8pF 100 Ohms 2-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms |
Mfr | Operating Mode Fundamental |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 10 MHz | Supplier Device Package 2-SMD (5x3.2) |
Frequency Stability ±50ppm | Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
Frequency Tolerance ±30ppm | Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm) |
Load Capacitance 8pF |