WCLA3225V1-330-R
DigiKey Part Number
283-WCLA3225V1-330-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-WCLA3225V1-330-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-WCLA3225V1-330-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WCLA3225V1-330-R
Description
FIXED IND 33UH 285MA 1.5 OHM SMD
Detailed Description
33 µH Unshielded Inductor 285 mA 1.5Ohm Max 1210 (3225 Metric)
Category
Q @ Freq
10 @ 2.52MHz
Mfr
Frequency - Self Resonant
12MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.142" L x 0.110" W (3.60mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)
DC Resistance (DCR)
1.5Ohm Max