WCLA3225V1-100-R
DigiKey Part Number
283-WCLA3225V1-100-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-WCLA3225V1-100-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-WCLA3225V1-100-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WCLA3225V1-100-R
Description
FIXED IND 10UH 570MA 390 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Unshielded Inductor 570 mA 390mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Category
Q @ Freq
10 @ 2.52MHz
Mfr
Frequency - Self Resonant
25MHz
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Supplier Device Package
1210
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.142" L x 0.110" W (3.60mm x 2.80mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)
DC Resistance (DCR)
390mOhm Max