UP0.4C-470-R
DigiKey Part Number
513-1064-2-ND - Tape & Reel (TR)
513-1064-1-ND - Cut Tape (CT)
513-1064-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UP0.4C-470-R
Description
FIXED IND 47UH 530MA 820 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 530 mA 820mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
530mA
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
820mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.115" (2.92mm)