UP0.4C-470-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | UP0.4C-470-R |
Description | FIXED IND 47UH 530MA 820 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 530 mA 820mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 530mA |
Mfr | Shielding Unshielded |
Series | DC Resistance (DCR) 820mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.115" (2.92mm) |