SD25-2R2-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SD25-2R2-R |
Description | FIXED IND 2.2UH 2.93A 31.1 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.93 A 31.1mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SD25-2R2-R Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 2.8A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 31.1mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm) |