MPIA2510V2-2R2-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MPIA2510V2-2R2-R |
Description | FIXED IND 2.2UH 2.1A 110 MOHM |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Shielded Molded Inductor 2.1 A 110mOhm Max 1008 (2520 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 110mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 45MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Obsolete | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Molded | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 1008 (2520 Metric) |
Tolerance ±20% | Supplier Device Package 1008 |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 2.8A | Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm) |