MPI2510V2-4R7-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MPI2510V2-4R7-R |
Description | FIXED IND 4.7UH 1.22A 262 MOHM |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Shielded Inductor 1.22 A 262mOhm Max 1008 (2520 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) 262mOhm Max |
Mfr | Frequency - Self Resonant 25MHz |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Part Status Obsolete | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 1008 (2520 Metric) |
Tolerance ±20% | Supplier Device Package 1008 |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 1.8A | Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm) |