HCM1A1305-100-R
DigiKey Part Number
283-4765-2-ND - Tape & Reel (TR)
283-4765-1-ND - Cut Tape (CT)
283-4765-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCM1A1305-100-R
Description
FIXED IND 10UH 6.8A 21.9 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Inductor 6.8 A 21.9mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
21.9mOhm Max
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)
Current - Saturation (Isat)
13A