ACE1V3225-110-R
DigiKey Part Number
283-ACE1V3225-110-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-ACE1V3225-110-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-ACE1V3225-110-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACE1V3225-110-R
Description
CMC 11UH 300MA 2LN 500OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 500 Ohms @ 10 MHz 300mA DCR 400mOhm
Category
Current Rating (Max)
300mA
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
DC Resistance (DCR) (Max)
400mOhm
Series
Voltage Rating - DC
80V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Filter Type
Signal Line
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
2
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Impedance @ Frequency
500 Ohms @ 10 MHz
Height (Max)
0.098" (2.50mm)
Inductance @ Frequency
11 µH @ 100 kHz