3120-N324-P7T1-W12LY4-10A is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3120-N Series Switch/Circuit Breaker Accessories
3120 Circuit breakers/switch combination: Fewer components, more functionality
3120-N324-P7T1-W12LY4-10A
DigiKey Part Number
302-3120-N324-P7T1-W12LY4-10A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3120-N324-P7T1-W12LY4-10A
Description
CIR BRKR THERM SWITCH 2P
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 10A 415 V AC 50 V DC Rocker Panel Mount
Category
Voltage Rating - AC
415 V
Manufacturer
Voltage Rating - DC
50 V
Series
Actuator Type
Rocker
Packaging
Bulk
Number of Poles
2
Part Status
Active
Illumination
White
Mounting Type
Panel Mount
Illumination Voltage (Nominal)
230V
Breaker Type
Thermal
Approval Agency
CSA C22.2 No 235, GB 17701, IEC 60934, UL1077
Current Rating (Amps)
10A