MMS3Z10BGW
DigiKey Part Number
4878-MMS3Z10BGWCT-ND - Cut Tape (CT)
4878-MMS3Z10BGWDKR-ND - Digi-Reel®
4878-MMS3Z10BGWTR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMS3Z10BGW
Description
MMS3Z10BGW
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 10 V 300 mW ±2% Surface Mount SOD-323
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MMS3Z10BGW Models
Category
Impedance (Max) (Zzt)
20 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
200 nA @ 7 V
Packaging
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Bulk
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Package / Case
Tolerance
±2%
Supplier Device Package
SOD-323
Power - Max
300 mW