MM3BZ18GW
DigiKey Part Number
4878-MM3BZ18GWTR-ND - Tape & Reel (TR)
4878-MM3BZ18GWCT-ND - Cut Tape (CT)
4878-MM3BZ18GWDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MM3BZ18GW
Description
DIODE ZENER 18V 200MW SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 18 V 200 mW ±10% Surface Mount SOD-323
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MM3BZ18GW Models
Category
Power - Max
200 mW
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 13 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Package / Case
Tolerance
±10%