UF33F6202Z
DigiKey Part Number
31-UF33F6202ZTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-UF33F6202ZCT-ND - Cut Tape (CT)
31-UF33F6202ZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UF33F6202Z
Description
CRYSTAL OSCILLATOR SEAM3225 T&R
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V ~ 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.5V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
25mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.041" (1.05mm)