S1803E-25.0000(T)
DigiKey Part Number
S1803E-25.0000(T)-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S1803E-25.0000(T)
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) LVCMOS, HCMOS, TTL Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
15mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.295" L x 0.197" W (7.50mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.045" (1.15mm)