AP7354-15FS4-7
DigiKey Part Number
AP7354-15FS4-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
AP7354-15FS4-7DICT-ND - Cut Tape (CT)
AP7354-15FS4-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AP7354-15FS4-7
Description
IC REG LINEAR 1.5V X2-DFN10104
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA X2-DFN1010-4
Current - Quiescent (Iq)
0.6 µA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Control Features
Enable
Protection Features
Over Current
Output Configuration
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
4-XDFN Exposed Pad
Voltage - Input (Max)
5.5V
Supplier Device Package
X2-DFN1010-4
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.5V
Base Product Number
Voltage Dropout (Max)
0.75V @ 150mA