A24-HASM-450
DigiKey Part Number
A24-HASM-450-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A24-HASM-450
Description
RF ANT 2.4GHZ WHIP TILT RP-SMA
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Whip, Tilt RP-SMA Male Connector Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Digi
VSWR
2
Packaging
Bulk
Gain
2.1dBi
Part Status
Active
Termination
RP-SMA Male
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Mounting Type
Connector Mount
Frequency (Center/Band)
2.4GHz
Height (Max)
4.500" (114.30mm)