SDS680R-153M
DigiKey Part Number
DN7545TR-ND - Tape & Reel (TR)
DN7545CT-ND - Cut Tape (CT)
DN7545DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDS680R-153M
Description
FIXED IND 15UH 800MA 90 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 800 mA 90mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SDS680R-153M Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
90mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
33MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.115" (2.92mm)