1206Y104JBXB
1206Y104JBXB
DigiKey Part Number
5245-1206Y104JBXB-ND
Manufacturer
SRT Microceramique
Manufacturer Product Number
1206Y104JBXB
Description
MLCC 1206 100V 100NF X7R
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.064" (1.63mm)