402F19222IKR is available for purchase but is not normally stocked.
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Abracon LLC
Abracon LLC
19.2 MHz ±20ppm Crystal 8pF 120 Ohms 4-SMD, No Lead
402F19222IKR
DigiKey Part Number
402F19222IKR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
402F19222IKR
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
402F19222IKR Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Frequency
19.2 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)