CVHD-950X-100
DigiKey Part Number
744-CVHD-950X-100TR-ND - Tape & Reel (TR)
744-CVHD-950X-100CT-ND - Cut Tape (CT)
744-CVHD-950X-100DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CVHD-950X-100
Description
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ CMOS
Detailed Description
100 MHz VCXO CMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
CVHD-950X-100 Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
25mA
Size / Dimension
0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.209" (5.30mm)