CVHD-950-125.000
DigiKey Part Number
744-1272-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CVHD-950-125.000
Description
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ CMOS
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz VCXO CMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±20ppm
Series
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
25mA
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.209" (5.30mm)