CCSMA2-MM-RG316DS-24
DigiKey Part Number
744-1305-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCSMA2-MM-RG316DS-24
Description
COAX CBL SMA TO SMA 24"
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-316 DS 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-316 DS
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Color
Copper
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 60
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Length
COAX CABLE SMA TO SMA 6"
In-Stock: 311
COAX CBL SMA TO SMA 12"
In-Stock: 157
COAX CBL SMA TO SMA 36"