CCSMA18-MM-086F-72
DigiKey Part Number
744-1420-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCSMA18-MM-086F-72
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 6'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 2.54mm OD Coaxial Cable 72.0" (1.8m) 6.0'
Length
72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type
2.54mm OD Coaxial Cable
Overall Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Frequency - Max
18 GHz
Color
Blue
Operating Temperature
-45°C ~ 85°C
Additional Resources
In-Stock: 0
Check Lead Time
Request Stock Notification
Alternate Length
COAX CBL SMA TO SMA 12"
In-Stock: 0
COAX CBL SMA TO SMA 24"
In-Stock: 87
COAX CBL SMA TO SMA 36"