CCSMA-MM-086-12
DigiKey Part Number
744-1429-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCSMA-MM-086-12
Description
COAX CBL SMA TO SMA 12"
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA Hand Formable .086 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
Hand Formable .086
Overall Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Frequency - Max
12 GHz
1st Connector
SMA Plug
Color
Silver
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
2nd Connector
SMA Plug
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 208
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Length
COAX CABLE SMA TO SMA 3"
In-Stock: 2747
COAX CABLE SMA TO SMA 4"
In-Stock: 299
COAX CABLE SMA TO SMA 5"
In-Stock: 467
COAX CABLE SMA TO SMA 6"
In-Stock: 499
COAX CABLE SMA TO SMA 7"