CCSMA-MFB-RG174-24
DigiKey Part Number
744-1720-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCSMA-MFB-RG174-24
Description
COAX CBL SMA TO SMA 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-174 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Packaging
Bag
Cable Type
RG-174
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Color
Black
1st Contact Gender
Female
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C