CCPD-034-50-200.000
DigiKey Part Number
744-1041-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCPD-034-50-200.000
Description
XTAL OSC XO 200.0000MHZ LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
200 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Output
LVPECL
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Strip
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
88mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)