CCMX2-MM-RG178-18
DigiKey Part Number
744-1693-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCMX2-MM-RG178-18
Description
COAX CBL MMCX TO MMCX 18"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MMCX to MMCX RG-178 18.00" (457.20mm)
Length
18.00" (457.20mm)
Cable Type
RG-178
Cable Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C