CCHD-957-25-49.152
DigiKey Part Number
744-1459-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCHD-957-25-49.152
Description
XTAL OSC XO 49.1520MHZ HCMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
49.152 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
25mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.209" (5.30mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
1.5mA