C3292-51.840 is available for purchase but is not normally stocked.
Similar
51.84 MHz XO (Standard) HCMOS, TTL Oscillator 5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
C3292-51.840
DigiKey Part Number
C3292-51.840-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3292-51.840
Description
XTAL OSC XO 51.8400MHZ HCMOS TTL
Detailed Description
Voltage - Supply
5V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
60mA
Size / Dimension
0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)