CXA1816-0000-000N0UM450H is available for purchase but is not normally stocked.
CXA1816-0000-000N0UM450H
DigiKey Part Number
CXA1816-0000-000N0UM450H-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CXA1816-0000-000N0UM450H
Temperature - Test
85°C
Manufacturer
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
37V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
92 lm/W
Packaging
Tray
Current - Max
900mA
CRI (Color Rendering Index)
90
Size / Dimension
17.85mm L x 17.85mm W
CCT (K)
5000K 2-Step MacAdam Ellipse
Height
1.70mm
Light Emitting Surface (LES)
12.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
1538lm (1485lm ~ 1590lm)
Current - Test
450mA