CR4395-EL-120-110-A-CD-ELR-I
DigiKey Part Number
582-1077-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR4395-EL-120-110-A-CD-ELR-I
Description
RELAY AC CUR SENS 120VAC CHAS MT
Detailed Description
Current Sensing AC 120VAC
Category
Delay Time
0.5 Sec ~ 6 Sec
Voltage - Supply
120VAC
Contact Rating @ Voltage
20A @ 240VAC
Trip Status
Energized Low
Operating Temperature
-30°C ~ 60°C
Trip Range
1 ~ 10A AC