ZTS1R54815
DigiKey Part Number
1776-3626-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZTS1R54815
Description
DC DC CONVERTER 15V 1.5W
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V 100mA 36V - 72V Input
Category
Current - Output (Max)
100mA
Mfr
Power (Watts)
1.5 W
Series
Voltage - Isolation
500 V
Packaging
Box
Applications
ITE (Commercial)
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-20°C ~ 71°C (With Derating)
Type
Isolated Module
Efficiency
73%
Number of Outputs
1
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Input (Min)
36V
Package / Case
6-DIP Module
Voltage - Input (Max)
72V
Size / Dimension
1.10" L x 0.39" W x 0.83" H (28.0mm x 10.0mm x 21.0mm)