PBA600F-24
DigiKey Part Number
1776-1507-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBA600F-24
Description
AC/DC CONVERTER 24V 600W
Customer Reference
Detailed Description
Enclosed AC DC Converters 1 Output 24V 85 ~ 264 VAC Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PBA600F-24 Models
Category
Current - Output 1
27 A
Mfr
Power (Watts)
Efficiency
84%
Part Status
Last Time Buy
Features
DC Input Capable, Universal Input
Type
Enclosed
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
24V