PBA150F-12-VN
DigiKey Part Number
PBA150F-12-VN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBA150F-12-VN
Description
AC/DC CONVERTER 12V
Customer Reference
Detailed Description
Enclosed AC DC Converters 1 Output 12V 85 ~ 264 VAC Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PBA150F-12-VN Models
Mfr
Voltage - Isolation
3 kV
Series
Efficiency
86%
Packaging
Box
Operating Temperature
-10°C ~ 71°C (With Derating)
Type
Enclosed
Size / Dimension
6.61" L x 1.34" W x 3.66" H (167.9mm x 34.0mm x 93.0mm)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
12V
Base Product Number
Current - Output 1
13 A