LFA50F-15-Y
DigiKey Part Number
1776-3192-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFA50F-15-Y
Description
AC/DC CONVERTER 15V
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 15V 85 ~ 264 VAC Input
Voltage - Isolation
3 kV
Series
Efficiency
81.5%
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension
5.20" L x 1.97" W x 1.04" H (132.1mm x 50.0mm x 26.4mm)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
15V
Current - Output 1
3.5 A