LFA300F-12-J1Y
DigiKey Part Number
LFA300F-12-J1Y-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFA300F-12-J1Y
Description
AC/DC CONVERTER 12V
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 12V 85 ~ 264 VAC Input
Voltage - Isolation
3 kV
Series
Efficiency
83%
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension
8.74" L x 3.74" W x 2.07" H (222.0mm x 95.0mm x 52.6mm)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
12V
Current - Output 1
17 A