LFA15F-3R3-Y
DigiKey Part Number
1776-3183-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFA15F-3R3-Y
Description
AC/DC CONVERTER 3.3V
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 3.3V 85 ~ 264 VAC Input
Voltage - Isolation
3 kV
Series
Efficiency
69%
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Type
Open Frame
Size / Dimension
3.44" L x 1.97" W x 0.87" H (87.4mm x 50.0mm x 22.1mm)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
3.3V
Current - Output 1
3 A