LFA15F-15-SN
DigiKey Part Number
1776-3179-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFA15F-15-SN
Description
AC/DC CONVERTER 15V
Detailed Description
Enclosed AC DC Converters 1 Output 15V 85 ~ 264 VAC Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LFA15F-15-SN Models
Voltage - Isolation
3 kV
Series
Efficiency
80%
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Type
Enclosed
Size / Dimension
3.44" L x 1.97" W x 0.87" H (87.4mm x 50.0mm x 22.1mm)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
15V
Current - Output 1
1 A