Image for GMA300F-24-I2 is not available
GMA300F-24-I2
DigiKey Part Number
1776-GMA300F-24-I2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMA300F-24-I2
Description
AC/DC CONVERTER 24V 300W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 24V 85 ~ 264 VAC Input
EDA/CAD Models
GMA300F-24-I2 Models
Voltage - Isolation
4 kV
Efficiency
93%
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Type
Open Frame
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Size / Dimension
4.00" L x 2.00" W x 1.44" H (101.6mm x 50.8mm x 36.6mm)
Voltage - Output 1
24V
Approval Agency
CE, cURus, DEMKO
Current - Output 1
12.5 A