DCC-HD19T-310
DigiKey Part Number
468-DCC-HD19T-310-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DCC-HD19T-310
Description
CONN PLUG HDMI 19POS SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
HDMI Plug Connector 19 Position Free Hanging (In-Line)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DCC-HD19T-310 Models
Category
Ingress Protection
IP67/IP68 - Dust Tight, Waterproof
Manufacturer
Conxall/Switchcraft
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C
Packaging
Bulk
Number of Ports
1
Part Status
Active
Current Rating (Amps)
0.5A