TVJ6F-020.0M
DigiKey Part Number
222-TVJ6F-020.0MTR-ND - Tape & Reel (TR)
222-TVJ6F-020.0MCT-ND - Cut Tape (CT)
222-TVJ6F-020.0MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TVJ6F-020.0M
Description
XTAL OSC TCXO 20.0000MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz TCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TVJ6F-020.0M Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±1ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
6mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)