OH320-CC-700503CF-010.0M
DigiKey Part Number
222-OH320-CC-700503CF-010.0M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OH320-CC-700503CF-010.0M
Description
XTAL OSC OCXO 10.000MHZ CMOS
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz OCXO CMOS Oscillator 3.3V 7-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
OH320-CC-700503CF-010.0M Models
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±0.5ppb
Packaging
Strip
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
7-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.567" (14.40mm)