OH300-50503CF-050.0M
DigiKey Part Number
CW945TR-ND - Tape & Reel (TR)
CW945CT-ND - Cut Tape (CT)
CW945DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OH300-50503CF-050.0M
Description
XTAL OSC OCXO 50.0000MHZ CMOS
Detailed Description
50 MHz OCXO CMOS Oscillator 3.3V 7-SMD, No Lead
Voltage - Supply
3.3V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Size / Dimension
1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)