EH320-TFC-CC-DK1-010.0M
DigiKey Part Number
222-EH320-TFC-CC-DK1-010.0M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EH320-TFC-CC-DK1-010.0M
Description
XTAL OSC OCXO 10.0000MHZ TFCS
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LVCMOS, Sine Wave OCXO Pin Configurable Oscillator 3.3V 16-SMD Module
Category
Frequency - Output 3
10MHz
Manufacturer
Connor Winfield
Frequency - Output 4
5MHz
Series
Output
LVCMOS, Sine Wave
Packaging
Strip
Voltage - Supply
3.3V
Part Status
Active
Frequency Stability
±5ppb
Base Resonator
Crystal
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Type
OCXO
Size / Dimension
1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Frequency - Output 1
10MHz
Height
0.567" (14.40mm)
Frequency - Output 2
10MHz